Як вибрати зарядку для електромобіля
Однією з переваг електрокарів є просте і дешеве утримання. Можна витрачати на електрику для зарядки батарей у 5 разів менше, ніж на заправку бензином класичного авто зі схожими характеристиками. Є навіть зарядки для електромобілів, що можна протягнути до автівки прямо від побутової розетки у себе вдома. Тільки уявіть: електрозаправка у вашому гаражі або біля будинку!
Технічні особливості електричних авто
На відміну від класичних авто, електрокари не потребують ДВЗ і складної трансмісії. Остання зазвичай обмежується одноступеневим редуктором, а ось паливний двигун відсутній. У рух автомобіль приводить електромотор, що працює в тандемі з тяговою батареєю. Батарея – це серце електрокара. Спрощена класифікація:
- Потрійні літієві батареї. Потужні, здатні видавати великий струм без перегріву. Найкращий варіант для спортивних електрокарів;
- LiFePo4 або LFP. Більш живучі та стабільні, але не здатні видавати такий саме струм, як потрійні літієві. Однак для 95% електромобілів можливості такої батареї є достатніми.
Незалежно від типу батареї вона може заряджатись у швидкому та повільному режимі. Виключенням є найсучасніші авто з преміального сегмента, що за думкою виробників треба заряджати тільки на комерційній станції швидкої зарядки – роз’єм для підключення конектора повільної зарядки відсутній. Час такої зарядки може складати понад 10 годин. А от швидка зарядка поповнює ресурс батареї лише за 35-50 хвилин.
Як зазначають експерти, власникам сучасних електрокарів можна використовувати виключно швидку зарядку. Це може вплинути на батареї лише за умови перегріву батареї. Тому влітку такий режим скоріше є не забороненим, а не рекомендованим. Кращий варіант: повільна зарядка вночі та швидка вдень, коли є потреба.
Якими бувають зарядні пристрої
Для зарядки електрокара потрібен постійний струм, проте в побутовій розетці він тільки змінний – його треба перетворити. Електрокар уже оснащений перетворювачем невеликої потужності, однак для найшвидшої зарядки батарей не обійтися без спеціальної станції. Зарядні станції для електромобілів бувають такими:
- Станція постійного струму. Найпотужніший варіант, що заряджає батарею безпосередньо, в обхід вбудованого перетворювача. Зазвичай такі пристрої називають станціями швидкої зарядки;
- Станція змінного струму. Бувають швидкими та повільними. Тип залежить від потужності станції;
- Комбінована станція. Може працювати у двох режимах.
Станція не обов'язково є громіздким пристроєм, який можна встановити тільки на вулиці. Домашні зарядні станції для електромобілів займають небагато місця. Є два форм-фактори: стаціонарний пристрій, що треба монтувати на стіні, та пересувна зарядка. Остання дуже схожа на блок живлення для ноутбуків, що збільшили у два-три рази.
Як вибрати та купити зарядну станцію для електромобілів
Підібрати зарядні пристрої для електромобілів можна підібрати за декількома параметрами. Але спочатку водієві потрібно визначитися з метою купівлі станції: зарядка свого авто чи створення бізнесу. У другому випадку треба обирати станцію швидкої зарядки під наглядом спеціаліста. Домашню станцію можна підібрати за параметрами:
- Кількість фаз (варто взяти однофазову);
- Потужність: від 7 до 11 кВт;
- Робоча напруга: до 220-260 В;
- Робочій струм: до 32 А.
Замовити якісні зарядні пристрої, адаптер та дроти можна в Ncars. Це український дистриб’ютор електрокарів з Китаю, що може забезпечити власника “зеленої” автівки всім необхідним: аксесуарами, зарядками та навіть запчастинами під замовлення. Приємні бонус для всіх, хто замовив електромобіль саме тут: адаптер зарядки GB/T та пожиттєва експертна підтримка для водія.