Шовний герметик для авто: види складів та як правильно наносити?
Шовний герметик, як випливає з його назви, застосовується для роботи зі швами. У людини далекої від автомалярної справи може виникнути питання, які шви цей склад має герметизувати, та навіщо. Давайте розбиратися, тим більше, що шовний герметик для авто – це абсолютно необхідний склад у будь-якому складному ремонті лакофарбового покриття.
Що є складом, і навіщо він потрібен?
Герметик для автомобіля шовний – це найчастіше склад на основі поліуретану та полімерних компонентів, призначений для гідроізоляції тріщин, швів між панелями та стиків конструкції, яких в автомобільному кузові хоч відбавляй.
Герметик можна використовувати по периметру дверей, на передніх, центральних та задніх стійках, передньому щиті моторного відсіку, порогах і т.д. Всі ці елементи мають зварні та завальцьовані з'єднання, які можуть потребувати авто герметики для кузовних швів.
Справа в тому, що шви - це найуразливіший елемент автомобільного кузова - там може накопичуватися волога і пил, що заважає цій волозі випаровуватися. Як кажуть, риба гниє з голови, а автомобільний кузов зі швів. Тому їм і приділяється така увага.
Склад виробляється у кількох форм-факторах, найпоширеніші з них – це герметик зварних швів авто у формі туби з носиком, шовний герметик під кисть для авто в металевій тарі (як автомобільна) емаль), та авто герметики для швів, виконані у формі липкої стрічки. Давайте розглянемо кожен із видів докладніше та вкажемо їх основні переваги (і недоліки, якщо вони є).
Герметики для швів у тубі (картуші)
Цей вид може легко використовуватися в умовах гаража. Наноситься найчастіше за допомогою звичайного пістолета для герметика з ручним видавлюванням (професіонали на великих СТО зазвичай використовують спеціальні пістолети з подачею повітря з компресора). Такі герметики виробляються як провідними світовими брендами, так і невеликими виробниками, тому розкид цін на склади дуже великий. Ці шовні кузовні герметики для авто зручно наносити, вони довговічні, як правило, добре фарбуються автоемалями. При нанесенні бажано використовувати просте правило – шов по ширині має перевищувати глибину у 2 рази. Це значно підвищить його характеристики міцності.
Герметик для швів у металевій герметичній тарі
Ці склади ще називаються кистовими шовними герметиками для авто, оскільки можуть наноситися за допомогою звичайної кисті. На СТО для цього використовують спеціальні пістолети із запиткою від компресора. Такі склади глибоко проникають у стики, вони чудово забарвлюються будь-якими автомобільними емалями, можуть бути використані для роботи «по площах». Такі склади віддають перевагу саме професійним автомалярам.
Герметик для швів у стрічці
На вигляд нагадує двосторонній скотч. Дуже зручно наноситься, при цьому шви матимуть практично заводський вигляд. Те, що шов загерметизований не у виробничих умовах, помітить лише професіонал з прямокутного профілю стрічки з чітко позначеними кутами. Застосування такого герметика інтуїтивно просте та дуже швидке. Укривальна стрічка із зовнішнього боку знімається безпосередньо перед початком процесу фарбування.
Як бачите, автомобільні герметики дуже відрізняються за своїм виглядом, тому як правильно наносити шовний герметик для авто також розберемо окремо для кожного типу складу.
Як правильно наносити герметик?
Допустимо, Ви проводите ремонт автомобіля, бачите зварний або завальцований шов на кузовному елементі, з яким збираєтеся вести роботу, і починаєте вирішувати, як з ним вчинити.
Відразу скажемо, що не кожен спосіб застосування шовного герметика є універсальним.
? Допустимо, герметики-стрічки краще застосовувати для завальцованих швів по периметру дверей. Саме там вони демонструють оптимальну густину прилягання до поверхні.
? Кистовий шовний герметик для авто чудово підійде для обробки зварних швів днища та інших елементів, розташованих поза зоною видимості. Там його можна укладати у два шари та не сильно економити.
? А герметики в тубі можете використовувати на власний розсуд – це найбільш універсальний тип. Перед тим як наносити герметик, переконайтеся, що шов не має ніякого люфту, що він надійний і міцний, інакше вся робота піде нанівець. Як правильно наносити шовний кузовний герметик для авто?
Попередній етап буде однаковий для всіх – поверхня трохи, буквально в кілька рухів, матуємо абразивом Р320. Досвідченим шляхом доведено, що найкраще підходить червоний скотч-брайт. Це допоможе підвищити адгезію між матеріалами.
Після матування необхідно провести знепилення та видалити всі жирно-олійні сліди з поверхні (для цього використовується знежирювач та будь-яка неткана серветка). Далі все залежатиме від типу складу.
? Як користуватись шовним герметиком для авто у формі стрічки? Найпростіше! Наклеюємо її на шов і щільно притискаємо (можна просто притиснути пальцем по всій довжині). З цим впорається навіть дитина, а результат порадує зовнішнім виглядом будь-якого завзятого перфекціоніста. Не забудьте про верхню стрічку! Її видаляють лише перед нанесенням автоемалі на деталь.
?З герметиками у тубі все теж не складно! Заправляємо тюбик у пістолет, зрізаємо носик на потрібний діаметр шва та вуаля! Все готове до роботи. На відміну від стрічки, тут потрібна певна кваліфікація, тому перед тим як герметизувати шов, потренуйтеся на будь-якій картонці. До речі, у нашому магазині можна придбати спеціальні насадки для того, щоб шви виходили ідеально рівними. Вони пропонуються в тому ж розділі, що і пістолети для герметиків.
? Найбільше можуть здивувати герметик для швів під кисть. У того, хто вперше користується таким складом, можуть виникнути питання як його наносити, за допомогою якого пензля, скільки шарів і т.д. Насправді все дуже просто:
- після комплексу підготовчих робіт, поверхню кузова на 3-4 мм від шва в обидва боки закриваємо малярським скотчем;
- герметик наносимо за допомогою неширокого пензля, шаром завтовшки близько 2-х мм;
- для кращого зовнішнього вигляду поверхню шва, що вийшов, краще розрівняти, найпростіше це зробити пальцем у рукавичці – результат виходить ідеальним;
- видаляємо скотч і радіємо рівному шву, схожому на заводський.
Скільки сохне такий шовний герметик для авто? Шар ґрунту можна наносити зазвичай вже через 30 хвилин після нанесення. Поліуретанові суміші вимагають сушіння протягом 24 годин.
Сподіваємося, нам вдалося прояснити ситуацію щодо кузовних герметиків, і якщо ви вирішували для себе, який краще шовний герметик для авто, то зрозуміли, що кожен склад має свої переваги. До того ж всі типи цих складів можна знайти в асортименті нашого магазину.
Що пропонує інтернет-магазин FARBID?
Ми пропонуємо не тільки герметики для автомобіля, а й повний спектр інших матеріалів та інструментів для реставрації лакофарбового покриття. У нас Ви знайдете величезний вибір кузовних емалей, лаків, шпаклівок, ґрунтів. Доставка працює по всій території України, а своїм клієнтам ми пропонуємо зручні способи оплати. Мешканці Києва можуть відвідати магазин-склад, розташований за адресою: м. Київ, вул. Березняківська 15А. Звертайтесь, наші менеджери завжди раді допомогти!